Spis mojej twórczości

Dla wygody swojej i odwiedzających prezentuję ten oto alfabetyczny spis opowiastek mojego autorstwa, aby nie zaginęły one wśród wpisów wrzucanych przeze mnie na bloga.

 1. Bestie z Doliny Reksońskiej – Dłuższa opowieść. Paladyni mierzą się z plagą wilkołaków nawiedzającą tytułową dolinę.
 2. Czarnowłosa – Dawne dzieje. Tekst wyjątkowy jak dla mnie, bo stanowiący próbę napisania czegoś lirycznego. Opowiada o upadku.
 3. Jam jest łowca smoków – Dawne dzieje. Opowiadanie, w którym młody wojownik rusza zabić swojego pierwszego smoka. Rzeczony smok o ciętym języku nie jest z tego powodu zachwycony.
 4. Jęki w zaułku – Mniejsza opowieść. Wielkie, tłoczne miasto i dwójka mężczyzn na wymuszonym spacerze. Starszy czuje się spełniony jako pionek w wielkiej machinie tegoż miasta, młodszy nim gardzi oraz skrywa pewien sekret. Ten spacer nie skończy się dobrze.
 5. Mała przygoda smoka Phyrenoxa – Mniejsza opowieść. Smok Phyrenox budzi się pewnego słonecznego dnia, by zająć swoimi smoczymi sprawami, ale koniec końców coś zakłóca jego rutynę.
 6. Mroczny labirynt – Dawne dzieje. Coś co miało być horrorem rozgrywające się w labiryncie oczywiście.
 7. Mrówka kontra smok – Dawne dzieje. Krótka steampunkowa historyjka o bitwie powietrznych okrętów.
 8. Opowieść o srogim mrozie – Mniejsza opowieść. Moja próba napisania opowiadanej przez kogoś baśni. W tym wypadku mamy pewną dziewczynkę, która gotowa jest ofiarować życie za innych.
 9. Owoce Thauberi – Dłuższa opowieść. Na tropikalnej, leżącej z dala od cywilizacji wyspie żyje plemię kobiet. Ich próby zdobycia przewagi nad mężczyznami sprawią, że wejdą w konflikt z tajemniczym strażnikiem Doliny Thauberi.
 10. Pięć dni – Dawne dzieje. Nieukończona redakcja powieści ukończonej z okazji NaNoWriMo 2014.
 11. Polowanie – Dawne dzieje. Bardzo dawne. To moje pierwsze napisane opowiadanie. Nic fascynującego, tytuł oddaje to o czym jest ta historyjka.
 12. Porażenie – Dawne dzieje. Takie trochę sci-fi o zabijaniu.
 13. Potwory w krainie deszczu – Mniejsza opowieść. W innym niż nasz świecie pewien oficer pewnego imperium zostaje wysłany na pewną mało przyjemną wyspę, a w dodatku natychmiast przydzielono mu pierwszą misję.
 14. Powrót do korzeni – Dawne dzieje. Inna ukończona, lecz nie przeredagowana powieść.
 15. Powrót przez las – Dawne dzieje. Nic odkrywczego. Pewien człowiek wracając w nocy przez las znajduje pewien przedmiot, który go „odmieni”.
 16. Stara, górska droga – Dawne dzieje. Człowiek zajmujący się podróżami przez całe życie trafia do wyjątkowo odludnego miejsca, gdzie po mieszkańcach została tylko zapomniana droga.
 17. Strażnik zmian – Mniejsza opowieść. Pierwszy napisany przeze mnie fanfick. Rozgrywa się w świecie digimonów. To krótka opowiastka ze sporą ilości akcji.
 18. Sypka sprawa – Dawne dzieje. Więzień opowiada w jaki sposób wydostał się z zawalonej kopalni.
 19. Tajemnica równiny – Mniejsza opowieść. Tajemniczy białowłosy chłopiec przemierza nie mniej osnutą tajemniczą równinę, by spełnić pewną ważną misję.
 20. Wycieczka do starego zamku – Dawne dzieje. Oto Iko, przedstawiciel rasy gulelu, postanawia opuścić las, w którym żyje jego lud, aby przeżyć przygodę.
 21. Za dziurą w płocie – Mniejsza opowieść. Krótka, humorystyczna opowiastka, w której znany z memów „pieseł” przeżywa bajkową przygodę.
 22. Zielone Drzwi – Mniejsza opowieść. Krótka historia o tym jak pewne kocie dziewczę znajduje tytułowe drzwi w wielkim, szarym mieście.
 23. Złota Potrzeba – Dawne dzieje. Również bardzo stare opowiadanie. Wojownik Edomund szuka w pustynnej krainie swojego elfiego przyjaciela i za nim zdążył się obejrzeć, ruszają razem na poszukiwanie skarbu.

 

Ponadto, jeśli ktoś woli do czytania inne portale niż blogi, moje opowiadania publikuję także na wattpadzie i sweeku.